Obserwatorzy

poniedziałek, 5 marca 2012

Moje Filmy Zmian

Zostałam zaproszona przez APRIL do wzięcia udziału w zabawie :) Moim zadaniem jest napisać o filmach , które utkwiły mi w pamięci z powodów różnych. Jak to często bywa jedne filmy lubimy bo nas wzruszają, inne bo bawią i rozweselają, jeszcze inne za to że po ich obejrzeniu otwierają nam się oczy na pewne sprawy... Ja mam na swojej liście wiele takich filmów które wywarły na mnie duże wrażenie. Postaram się tutaj kilka z nich wymienić.


Kolejność jest zupełnie przypadkowa.

1. Slumdog - milioner z ulicy
To opowieść o Jamalu, mieszkańcu slunsów w Bombaju, który w wieku 18 lat bierze udział w  hinduskiej wersji popularnego teleturnieju "Milionerzy". Jest już o krok od wygranej , kiedy aresztuje go policja i chcą się dowiedzieć jak to możliwe że chłopak ma taką wiedzę. Jamal opowiada historię swojego życia, dzieciństwa, miłości, przemocy. Cóż tu więcej pisać, trzeba po prostu zobaczyć ten film.

2. Filadelfia
Wspaniała rola Toma Hanksa, który w tym filmie wciela się w rolę znakomitego adwokata, który jest chory na AIDS. W wyniku choroby traci pracę, Wynajmuje adwokata (w tej roli znakomity Denzel Washington) który pomaga mu odzyskać godność i spokój. Film pokazuje jak bardzo nieakceptowani są ludzie o odmiennej orientacji seksualnej dotknięci śmiertelną chorobą.

3. W pogoni za szczęściem
Ten film porusza tym bardziej, że scenariusz oparty jest na autentycznych wydarzeniach.  Główną rolę w tym filmie gra Will Smith  za którym nie przepadam szczerze mówiąc, ale w tym filmie pokazał że potrafi. Film opowiada historię mężczyzny, męża i ojca który w wyniku pewnych wydarzeń traci pracę i dom. Mieszka z synem w łazience na stacji kolejowej i wbrew swojemu beznadziejnemu położeniu stara się zrealizować swoje marzenia i zostać maklerem giełdowym. Film wycisnął ze mnie sporo łez ale po jego obejrzeniu człowiek ma poczucie że wszystko można , trzeba tylko chcieć.

4. Czekolada
Akcja dzieje się w małym miasteczku we Francji. Vianne Rocher (Juliette Binoche) z córką przenoszą się do miasteczka i otwierają sklep z czekoladą. Burmistrz miasta nie może pogodzić się z pozycją przybyszki i robi wszystko, by jej zaszkodzić, ale jej ciepła osobowość i umiejętność zarządzania sklepem, zyskują Vianne przychylność mieszkańców. Wiele się zmienia, kiedy grupa żeglarzy pod wodzą Roux (Johnny Depp) , zatrzymuje się w mieście.
5.Gran Torino
Walt Kowalski, weteran wojny w Korei i zapiekły rasista z krwi i kości o stalowej woli, żyjący w świecie, który nieustannie ulega zmianom, zostaje zmuszony przez sąsiadów-imigrantów, którzy wraz ze swoją rodziną wprowadzili się po sąsiedzku, do trudnej konfrontacji z własnymi zadawnionymi uprzedzeniami. A wszystko zacznie się od klasycznego samochodu Kowalskiego - Gran Torino z 1972 roku.
6. Efekt motyla
Wciągający thriller o zjawiskach paranormalnych, wykorzystujący zagadkę tajemniczej natury przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Kiedy Evan Treborn (Ashton Kutcher) odkrywa, że może zamieniając wspomnienia odwrócić bieg swojego niezbyt udanego życia, przypadkowo zmienia też losy swoich najbliższych, i to z jak najgorszym skutkiem. Gdy nowe życie w coraz bardziej niebezpieczny sposób wymyka mu się spod kontroli, Evan musi odkryć wydarzenie ze swej przeszłości, które może uchronić go przed śmiercią i połączyć z ukochaną.


Moim zadaniem jako uczestnika tej zabawy jest także wytypować osoby, które mam nadzieję będą chciały się również pobawić i opiszą jakie filmy dla nich są tymi ważnymi. Tak więc z tego miejsca chciałabym zaprosić do zabawy:
Idę  , Kasię , Anuszkę , Friday oraz Ilonne .
Mam nadzieję Dziewczyny, że przyjmiecie zaproszenie i skrobniecie jakie filmy na was wywarły duże wrażenie i być może zmieniło to coś w waszych życiach.  :) 

11 komentarzy:

 1. Uwielbiam film "czekolada", oj ale dawno już go widziałam :( Efekt motyle też fajny chodź czasami dziwny heh
  Dziękuję za zaproszenie do zabawy:P w wolnym czasie napewno coś napiszę. Mam tyle ulubionych filmów eh trzeba coś wybrać:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekolada jest już kultowym filmem :)) Cieszę się że przyjęłaś zaproszenie do zabawy :)) Pozdrawiam

   Usuń
 2. Dziękuję za zaproszenie :). Za chwilkę biorę się do roboty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem o jakich filmach napiszesz :))

   Usuń
 3. Wiola zaproszenie przyjęte :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Efekt Motyla - genialny film :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Efekt motyla" rewelacyjny a "w pogonii za szczesciem" rowniez ujal moje serce!

  OdpowiedzUsuń
 6. W pogoni za szczęściem to na prawdę super film :)

  OdpowiedzUsuń
 7. filmy nr 1,5 i 6 -oj tak! tez bardzo lubie:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...