Obserwatorzy

sobota, 28 stycznia 2012

Serialowy post ...

Zostałam zaproszona przez Ide z bloga http://wishcorner.blogspot.com/ do udzialu w zabawie . Moim zadaniem jest opisać kilka moich ulubionych seriali. Tak więc z przyjemnością to czynię :)) 


Zasady zabawy są następujące:
1. Napisz kto Cie otagował
2. Opublikuj u siebie na blogu logo taga
3. Wymień i opisz kilka swoich ulubionych seriali
4. Zaproś co najmniej 5 innych blogówZacznę od serialu, który ostatnio odkrywam na nowo.  Chodzi o serial "Przyjaciele". Serial opowiada o losach szóstki przyjacioł mieszkających na Manhattanie w Nowym Jorku. Rachel - dziewczyna z bogatego domu ucząca się samodzielności, Monica - perfekcjonistka, ma obsesja bycia najlepszą we wszystkim, Phoebe - trudno zrozumieć jej abstrakcyjne podejście do świata, Joey - podrywacz starający sie zrobić karierę grając w serialach, Chandler - lubi żartować ze wszystkiego i Ross - paleontolog mający pecha w kontaktach z kobietami. Wszyscy razem spedzają wolny czas w kawiarni Central Perk i wplątują się w przeróżne zabawne sytuacje. 


Źródło: http://dystrybucja.tvp.pl/katalog/fabula/serial/do-60/matki,-zony-i-kochanki

Drugi serial, który uwielbiam oglądać i czasami do niego wracam to polski serial z lat 90-tych "Matki, żony i kochanki" . Wanda, Dorota, Hanka i Wiktoria to koleżanaki które chodziły razem do szkoły pielęgniarskiej. To kobiety które są dzielne i zaradne, odpowiedzialne za siebie i innych bliskich sobie ludzi. Wspaniałe matki, dobre żony  i namiętne kochanki. Sukcesy i porażki, namiętności, miłości, zdrady, intrygi. Dzielnie stawiają czoła przeciwnością losu. Można zobaczyć w tym serialu część swojego życia. 


Źródło: http://www.gaminator.tv/gra/1986,CSI-Kryminalne-Zagadki-Las-Vegas.html
Pierwszy serial kryminalny który wciągnął mnie nie na żarty i żaden inny mu wg mnie nie dorównuje.  Serial  "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas" opowiada o pracy zespołu laboratorium kryminalistycznego w policji w Las Vegas który wnikliwie bada miejsca zbrodni. i pozostawione tam ślady. Używają do tego najnowszych zdobyczy technologicznych i starają się rozwikływać najbardziej zagmatwane zagadki. Scenariusz tego serialu powstał na podstawie autentycznych materiałów dowodowych i raportów sporządzonych na miejscach zbrodni przez organy ścigania. Kierownikiem zespołu jest Gil Grissom - samotnik, ekscentryk, ceniony przez swoich podwładnych za ogromną wiedzę. Do jego zespołu należą: Catherine Willows, Nick Stokes , Warrick Brown, Sara Sidle i Jim Brass. Intrygująca akcja połączona z  klimatami Las Vegas - to jest to. Źródło: http://www.filmweb.pl/House

Dr Gregory House jest chyba najbardziej rozpoznawalnym lekarzem na świecie :) Jego podejście do pacjentów zostawia wiele do życzenia, jest leniwy, brutalnie szczery i uzależniony od środków przeciwbólowych ale za to jest świetnym diagnostą. Jego instynkt pomaga mu rozwiązywać najbardziej skomplikowane zagadki medyczne. Dr House pracuje z grupą młodych lekarzy   którym często zleca zupełnie niecodzienne jak dla lekarzy zadania. Obejrzałam wszystkie odcinki z zapartym tchem, śmiejąc się przy tym aż do bólu brzucha. 


Źródło: http://www.filmweb.pl/Gotowe.Na.Wszystko
"Gotowe na wszystko" to serial opowiadający o kobietach mieszkających w USA. Z pozoru szczęśliwe i zadowolone ze swojego życia, ale gdy przyjrzymy się im bliżej okazuje się że nie jest tak kolorowo jak to wygląda na pierwszy rzut oka. Bohaterkami serialu są Susan Mayer - rozwiedziona kobieta, która ma nastoletnią córkę, Bree Van De Kamp - idealna pod każdym względem matka, żona i sąsiadka , Gabrielle Solis - żona bogatego biznesmena, Lynette Scavo - matka czwórki dzieci i żona męża który ciągle jest w rozjazdach, Mary Alice Young - mężatka, która popełnia samobójstwo i od pierwszych scen serialu jest jego narratorką. Lubię ten serial bo akcja trzyma w napięciu, jest przepełniona humorem no i ta obsada...

Zgodnie z zasadami zabawy wytypowane osoby do dalszej zabawy to :
 


1. Alinka z bloga http://alina-lifeafter.blogspot.com/
2. Aktena z bloga http://aktena.blogspot.com/
3. Friday z bloga http://magiafriday.blogspot.com/
4. Ilonna z bloga http://il0nna.blogspot.com/
5. Anuszka z bloga http://anuszkowyswiat.blogspot.com/
Czekam na Wasze seriale Dziewczyny :)) 

5 komentarzy:

 1. :) Dziękuję za zaproszenie, nie mam pojęcia czy ogarnę tę zabawę... :) Mało mi oczy nie wyszły na wierzch jak siebie zobaczyłam na liście powyżej :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za zaproszenie do zabawy! z przyjemnością wezmę w niej udział :D

  OdpowiedzUsuń
 3. II0nna - nie ma sprawy :)) czekam na notkę :)

  Friday - cieszę się, a ja z przyjemnością przeczytam co lubisz oglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się wciągnęłam w Gotowe na wszystko - już 4 sezon prawie za mną:)
  Ale muszę też zerknąć na te Kryminalne zagadki Las Vegas - uwielbiam kryminalne seriale.

  OdpowiedzUsuń
 5. sihaja - Polecam Kryminalne zagadki - mnie wciągneły na maxa. WIdziałam duzo róznych seriali kryminalnych ale ten bezsprzecznie jest numerem jeden cały czas :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...