Obserwatorzy

czwartek, 19 stycznia 2012

I co z tym filmem ... ?

Po środowym seansie filmowym na którym byliśmy z M. muszę przyznać że w przeciwieństwie do M.  nie jestem rozczarowana. Film podobał mi się bardzo, a najbardziej aktorka grająca Lisbeth Salander czyli Rooney Mara - wg mnie rewelacja. Nie mogłam za to przyzwyczaić się do Daniela Craiga w roli Mikaela Blomkvista - czytając książkę wyobrażałam sobie go zupełnie inaczej, no ale jakoś zniosłam to bez większej tragedii.  Oczywiście (jak to zwylke bywa) film różnił się nieco od książki, ale w moim mniemaniu nie były to jakieś drastyczne różnice. Reżyser nie pokazał w filmie dokładnych relacji między bohaterami oraz dokładnych opisów ich samych. Film skupia się wokół śledztwa w sprawie zabójstwa sprzed 40 lat.  Nie  uważam żeby film dużo przez to stracił jednak dla osób które czytały książkę (tak jak ja) jest to bardzo wyczuwalne. Podobała mi się czołówka filmu, która nawiązywała do filmów o Jamesie Bondzie. Nie dałabym 10/10 ale spokojnie 8/10 mogę przyznać.5 komentarzy:

 1. :) no można się zaskoczyć oglądając film, kiedy czytając książkę ma się inne wyobrażenie o wszystkim :) lubię takie zaskoczenia jeśli są pozytywne rzecz jasna :))) zdarza się, że film potrafi zepsuć nasze fantazje... (ależ wymyśliłam teraz...:P )

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, ja też nie lubię, jak reżyser obsadza aktorów, którzy wyglądają inaczej niż ja wyobrażam sobie bohatera;) Film stracony, bo cały czas mam wrażenie, że to jakiś nieprawdziwy film, podstawiony;) A jak widzę Głosy z radia zmaterializowane w postaci konkretnego człowieka, to już katastrofa - jacyś przebierańcy podszywający się pod moje wyobrażenie ulubionego redaktora;))

  OdpowiedzUsuń
 3. II0nna - no wymysliłaś , ale całkiem nieźle Ci to poszło :) i zgadzam się z tym stwierdzeniem


  April - też tak mam z radiowcami , totalne rozczarowanie kiedy widzi się kogoś pracujacego w radiu i wszystkie wyobrażenia pryskają :)


  Aga - dziękuję bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Noooo Głosy w swoich ciałach są dziwne :))) Pozdrawiam ciepluchno.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...