Obserwatorzy

piątek, 20 listopada 2015

Różyczka w ciąży... ?!?!

Źródło:http://www.kcbi.org/share-hope/
Do wczoraj wszystko było cudownie, cieszyłam się każdą sekundą bycia w ciąży. Wieczorem sprawdziłam czy są już wyniki badań awidności różyczki na które tak czekamy. Były. Wynik mnie powalił. Niska awidność co oznacza, że jest wysokie prawdopodobieństwo niedawnej infekcji, mniej niż cztery miesiące wstecz. Ręce mi opadły, szczena i wszystko inne. Oznacza to, że będąc w ciąży miałam kontakt z tą chorobą i być może przechorowałam ją bezobjawowo. Świat mi się zawalił. Pokazałam wynik Mężowi, on też się zasmucił bo oboje po cichu liczyliśmy na to że awidność wyjdzie wysoka. Poczytałam już w różnych moich książkach jakie mogą być skutki przechorowania różyczki w ciąży - wpadłam w panikę kiedy przeczytałam ŚLEPOTA, GŁUCHOTA, WADY SERCA, NIEDOROZWÓJ UMYSŁOWY, WODOGŁOWIE... Te słowa waliły w moją świadomość jak młot pneumatyczny. Z każdym przeczytanym słowem coraz bardziej nie chciałam wierzyć, że to może spotkać właśnie moje dziecko. Chciałam znaleźć w internecie informacje czy te okropieństwa dotykają wszystkie dzieciaczki których matki miały kontakt z różyczką czy tylko jakiś procent. Nie znalazłam... :(  Zapisałam się od razu na poniedziałek na wizytę do lekarza żeby to skonsultować. W duchu się modlę żeby powiedział, że nie ma się czym martwić. Nadzieja trzyma mnie przy życiu. Dziś poszłam też na badanie krwi aby zobaczyć jak spadają przeciwciała. Wyniki będą wieczorem. Boże... mam nadzieję, że masz w opiece nasze Maleństwo.

Dziś mamy 14 tydzień i 6 dzień ciąży 

 

6 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki za Twoje maleństwo i za Was i głęboko wierzę, że wszystko będzie dobrze. Daj znać jak przebiegła jutrzejsza wizyta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki za wsparcie, każde jest mi teraz potrzebne.

   Usuń
 2. Wiola, poczekaj spokojnie na wyniki badan i konsultacje. Nie zamartwiaj sie. Czytam bloga dziewczyny, ktora na samym poczatku ciazy przechorowala ospe. Tez byla przerazona, a na poczatku listopada urodzila zdrowiutka dziewczynke. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem że nie ma co wychodzić przed szereg z czarnowidztwem ale emocje biorą górę i nie umiem sobie z nimi poradzić. Dzięki za ten przykład, podniósł mnie troche na duchu. :) Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 3. Nie martw się na zapas! wszystko będzie dobrze, grunt to pozytywne mylenie. A Wiolka ty wiesz najlepiej że MOŻE nie gwarantuje, nie jest równoznaczne z MUSI! trzymaj się!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda, ze wcale nie musi byc zle, w glebi serca wierze ze bedzie dobrze :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...