Obserwatorzy

poniedziałek, 28 października 2013

Miało być STOP a wyszło jak zwykle :)

źródło: internet
Dziś powiedziałam STOP! Po prawie miesiącu funkcjonowania na najwyższych obrotach postanowiłam wreszcie zwolnić. Miałam plan, dziś biorę urlop na żądanie, nie wychodzę z łóżka, cały dzień poświęcam tylko sobie: czytam, oglądam, popijam kawusię i konsumuję najwspanialsze wspaniałości. No i poza tym że na urlopie jednodniowym jestem to reszta zupełnie nie pokrywa się z tym co sobie zaplanowałam. Zamiast leżeć (względnie siedzieć) i odpoczywać to ja już czwarta pralkę prania włączyłam, reszta wisi już dość mocno ściśnięta i schnie, chodniki z podłogi wymagały odświeżenia więc moczą się w wannie i czekają aż je upiorę, kurze wytarłam bo nie dało się odpoczywać wśród takich zakurzonych mebli, poszłam zakupić świeży chleb no bo został tylko kawałek kamiennego chleba z czwartku i tak oto mija mi dzień, który miał być dniem lenia. Ale kurcze ja już chyba nie umiem odpoczywać, nie umiem usiąść na dupie i po prostu zająć się sobą. A jak już się uda usiąść to przy kompie żeby napisać jak mnie to dziwi, że wokoło tyle pokus do podkręcania obrotów. Ech... Dawniej nie miałam problemu z tym  żeby się odciąć od wszystkiego i poddać się błogiemu lenistwu. Starzeje się chyba... :) Ale wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze - ?? Że mnie to cieszy, ten ruch, ten pęd domowy - po prostu sprzątanie mnie odpręża. A jeszcze kiedy za oknem tak wspaniale świeci słońce to nie ma szans na muchy w nosie i wypominanie sobie tego co miało byc a nie jest. Po prostu jest pięknie i oby tak pięknie bywało częściej :)  
 

8 komentarzy:

 1. Skąd ja to znam:))) Pracusiu zwolnij trochę:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic nie napiszę, bo mam tak samo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. sprzątanie odpręża. dobre pożycz:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpoczynek, który cieszy, też jest odpoczynkiem - tylko aktywnym :)))
  A więc jest OK! A przy tym mieszkanko zrobi się jeszcze bardziej przytulne i kochane po takim pucowaniu:)
  Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę, ale naplotłam! Miało być: "praca, która cieszy, też jest odpoczynkiem...":)

   Usuń
 5. Ja też lubię sprzątać! :) ale kiedy nie muszę się spieszyć ;) puszczę muzyczkę... słońce świeci... mogę wietrzyć... tak lubię!
  A pranie to już w ogóle kocham robić :) szczególnie kiedy mogę suszyć na tarasie na bieżąco :)


  P.S. :) ja też lubię robić listy różne! Listy są super... a szczególnie w ładnym notesie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. ostatnie zdanie najlepsze;) już chyba udowodnienie jest naukowo, że sprzątanie niweluje stres, ja najczęściej robię pranie, lubię dźwięk piorącej pralki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. mnie też odpręża aktywność, może niekoniecznie sprzątanie, ale na pewno nie umiem odpocząć, gdy tylko leżę i nic nie robię. oczywiście fajnie obejrzeć jakiś serial, poczytać książkę, ale po trzech godzinach takiego odpoczynku trzeba gdzieś wyjść i coś zrobić ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...